Sestava FENIX-TWIN-1 bronzový/bílý + X31

Značka: Geniux Kód zboží: 203.040.04
1 659 Kč 1 371,07 Kč bez DPH
Skladem  > 5 ks
ks

Detailní popis produktu

Soběstačný nástěnný dvoutlačítkový vypínač FENIX-TWIN-1 v kombinaci s přijímačem X31 s možností zapojení až 2 okruhů s funkcí wifi. Maximální zatížení jednoho kanálu je 5A, v případě LED osvětlení je to 500W. Příkladem může být zapojení dvou nezávislých světelných okruhů, každý s příkonem až 500W.

Přednosti stiskacího vypínače FENIX-TWIN-1 v sestavě s přijímačem X31:

BEZ BATERIÍ

Soběstačnost vypínače FENIX-TWIN-1 spočívá v jeho naprosté nezávislosti na přívodu elektrické energie - žádné přívody 230V, žádné baterie a jejich výměny. Vypínač pouhým stiskem vygenureje dostatek energie k tomu, aby vyslal signál k přijímači a svítidlo zapnul, vypnul nebo stmíval. Vypínač FENIX-TWIN-1 je součástí moderní produktové řady GENIUX, která inovativně využívá kinetickou (pohybovou) energii v oblasti osvětlení.

BEZ KABELŮ

K vypínačům se nepřivádí žádné kabely. Přívod 230V se instaluje pouze od jističe k přijímači a pak dále ke svítidlu, k vypínačům již ne.
Tato sestava je vhodná pro umístění do novostaveb i rekonstruovaných domů a bytů, protože snižuje nároky na materiál i čas montáže. Tím investorovi šetří náklady na stavbu a současně poskytuje výrazný komfort v podobě možnosti řešit počet a umístění vypínačů až po skončení všech prací nebo možnost bezproblémového přemístění vypínačů kdykoli v budoucnu.
Díky možnosti pokročilého nastavení lze jedním vypínačem (tlačítkem) ovládat nekonečně svítidel (přijímačů) různě umístěných po domě a nebo až 10 různě umístěných vypínačů (tlačítek) může ovládat jedno svítidlo. To vše bez nutnosti jakkoli napájet vypínače.

VÍCE OKRUHŮ NAJEDNOU

Tento malinký přijímač dokáže nahradit 2 běžné přijímače. K jeho svorkovnici totiž připojíte rovnou 2 fázové výstupní vodiče, které přijímač ovládá nezávisle na sobě. Jsou to tedy 2 nezávisle na sobě spínané okruhy zapojené do jednoho přijímače. K přijímači můžete spárovat až 10 bezbateriových vypínačů Geniux pro každý okruh. Toto řešení tedy šetří nejen peníze za druhý přijímač, ale šetří také místo v elektroinstalační krabici, kam byste jinak museli vměstnat 2 přijímače najednou.
V této sestavě tak dostanete jeden dvoutlačítkový vypínač určený k ovládání dvou samostatných okruhů, avšak zapojených do jediného přijímače.

KOMPATIBILITA

Tento přijímač můžete zapojit nejen s bezbateriovými vypínači GENIUX, ale také s běžnými vypínači. Připojit do svorkovnice můžete jak tradiční kolébkový vypínač (řazení 1), tak také zvonkový spínač (řazení 1/0).
Pokud potřebujete ke stávajícímu domovnímu vypínači doplnit další vypínač, aniž byste museli pracně natahovat ve zdech nové kabely, tak je použití přijímače X31 ve spojení s bezbateriovým bezdrátovým vypínačem GENIUX ideální volbou. Osvětlení budete moct i nadále ovládat stávajícím vypínačem a zároveň můžete spárovat jeden nebo více bezbateriových vypínačů GENIUX, které umístíte na libovolné místo bez nutnosti stavebních úprav.

STMÍVATELNOST

Přijímač X31 nepodporuje stmívání. Díky tomu ale může ovládat nejen jakékoliv žárovky 230V, ale i ostatní spotřebiče 230V v rámci své kapacity. Pokud se přijímač X31 umístí do krabičky s potřebným voděodolným IP krytím a zapojí do sestavy s vypínačem FENIX (IP67), je použitelný i v exteriéru.

CHYTRÁ DOMÁCNOST

Pokud je kterýkoli vypínač GENIUX v sestavě s přijímačem X31 podporujícím wifi, mají příznivci chytré domácnosti navíc možnost ovládat osvětlení i prostřednictvím internetu a mobilní aplikace TUYA. Funkce wifi rozšiřuje možnost komunikace i na ovládání hlasem. Samozřejmostí je pak podpora služeb Google Home, Amazon Alexa, IFTTT a dalších.

DVOJITÁ TLAČÍTKA

Vypínače FENIX-TWIN-1 mají dvojpoziční tlačítko. Oproti klasickým vypínačům FENIX tak mají dvojnásobný ovládací potenciál. Vzhledově jsou přitom téměř stejné. Největší rozdíl jde spatřit pouze z boku, kdy vyniknou dvě pozice tlačítka.
Verze TWIN má dvojpoziční tlačítka. Stiskat je můžete nejen dole, ale i nahoře. V případě potřeby lze vypínač namontovat pootočený a stiskat vpravo a vlevo.
V případě standardního spárování s přijímači se stiskem jednoho tlačítka osvětlení nejdříve zapne a opětovným stiskem stejného tlačítka se osvětlení vypne.
Další možnost je využívat horní tlačítko pouze k zapnutí osvětlení a spodní pouze k vypnutí osvětlení. Tato funkce zachová možnosti stmívání dlouhým stiskem, ale zároveň nastaví vypínač tak, aby zdánlivě připomínal tradiční vypínač. Pokud totiž bude osvětlení zapnuté a vy opět stisknete horní tlačítko, nestane se nic. To samé platí při stisknutí spodního tlačítka, v případě že je osvětlení vypnuté. Tato funkce se dá aktivovat 'odděleným párováním'.

JEDNODUCHÁ MONTÁŽ

Montáž sestavy GENIUX je velice snadná a rychlá. Vypínače lze na hladké materiály (obkladačky, lamino) přilepit kvalitní oboustranně lepící páskou (je součástí balení), nebo se mohou k podkladu přišroubovat pomocí 2 vrutů, jejichž rozteč je shodná s roztečí klasických elektroinstalačních krabic. Pak je potřeba vypínač spárovat s přijímačem. Montáž přijímače spočívá v jeho zapojení přes integrovanou svorkovnici k přívodu 230V někde na trase ke svítidlu (spotřebiči).

Vypínače i přijímače pracují na frekvenci 433 MHz. V budově mají dosah 25m, mimo ni pak 80m. Tyto vzdálenosti mohou být ovlivněny faktory jako jsou např. množství železných předmětů v okolí, ve zdech atd. Vypínače i přijímače jsou konstruovány pro velmi dlouhou životnost v řádu několika desítek let.

Doplňkové parametry

Barva Bronzová/Bílá
Materiál Plast
Způsob montáže Šroubováním/lepením
Krytí IP IP20
Stmívatelné Ne
Včetně svorkovnice Ano
Typ vypínače Stiskací vypínač
Typ oboustranné pásky 3M 9080A
Frekvence 433
Zdroj energie Interní - samonabíjecí
Počet tlačítek 2
Typ baterie Žádná baterie
Vstupní napětí 230
Výstupní napětí 230
Výkon 2x 500
Výška 15
Délka 86
Šířka 86

GENIUX

Buďte první, kdo ohodnotí tento produkt.