Vypínač XAVER-4 černý

Značka: Geniux Kód zboží: 201.011.01
749 Kč 619,01 Kč bez DPH
Skladem  > 5 ks
ks

Detailní popis produktu

Soběstačný mobilní vypínač XAVER-4 podporující funkci stmívání.

Využití najde především tam, kde je potřeba, aby byl při ruce na různých místech.

Přednosti vypínače XAVER v sestavě s příslušným přijímačem:

BEZ BATERIÍ

Soběstačnost vypínače XAVER spočívá v jeho naprosté nezávislosti na přívodu elektrické energie - žádné přívody 230V, žádné baterie a jejich výměny. Vypínač pouhým stiskem vygenureje dostatek energie k tomu, aby vyslal signál k přijímači a svítidlo zapnul, vypnul nebo stmíval. Vypínač XAVER je součástí moderní produktové řady GENIUX, která inovativně využívá kinetickou (pohybovou) energii v oblasti osvětlení.

BEZ KABELŮ

Vypínač XAVER připomíná vzhledem klíčenku a je zcela mobilní bez potřeby napájení. Přívod 230V se instaluje pouze od jističe ke svítidlu. Tato sestava je vhodná pro umístění do novostaveb i rekonstruovaných domů a bytů, protože snižuje nároky na materiál i čas montáže. Tím investorovi šetří náklady na stavbu a současně poskytuje výrazný komfort v podobě možnosti řešit počet a umístění vypínačů až po skončení všech prací nebo možnost bezproblémového přemístění vypínačů kdykoli v budoucnu.
Díky možnosti pokročilého nastavení lze jedním vypínačem (tlačítkem) ovládat nekonečně svítidel (přijímačů) různě umístěných po domě a nebo až 10 různě umístěných vypínačů (tlačítek) může ovládat jedno svítidlo. To vše bez nutnosti jakkoli napájet vypínače.

STMÍVATELNOST

Svítidla lze stmívat, pokud se k ovládání použije vypínač XAVER v sestavě s přijímačem podporujícím stmívání (např. GENIUX X21, X23 aj.). Stmívání se provádí podržením tlačítka vypínače. Funkce stmívání potěší i při pouhém zapnutí/vypnutí, protože náběh intenzity svícení je pozvolný a nedochází tak k náhlému oslňování. Plynulé je i zhasínání. Přijímač si pamatuje poslední nastavení jasu a spíná stále stejně až do nového nastavení.
Ke stmívání výrobce doporučuje používat stmívatelné žárovky OSRAM nebo PHILIPS.
POZOR: při zapojení stmívatelného přijímače s nestmívatelnou žárovkou dojde k nevratnému poškození přijímače.

CHYTRÁ DOMÁCNOST

Pokud je kterýkoli vypínač GENIUX v sestavě s přijímačem GENIUX podporujícím wifi, mají příznivci chytré domácnosti navíc možnost ovládat osvětlení i prostřednictvím internetu a mobilní aplikace TUYA. Funkce wifi rozšiřuje možnost komunikace i na ovládání hlasem. Samozřejmostí je pak podpora služeb Google Home, Amazon Alexa, IFTTT a dalších.

JEDNODUCHÁ MONTÁŽ

Montáž sestavy GENIUX je velice snadná a rychlá. Vypínač XAVER nevyžaduje žádnou montáž. Je ho potřeba pouze spárovat s přijímačem. Montáž přijímače spočívá v jeho zapojení přes integrovanou svorkovnici k přívodu 230V někde na trase ke svítidlu (spotřebiči).

Vypínače i přijímače pracují na frekvenci 433 MHz. V budově mají dosah 25m, mimo ni pak 80m. Tyto vzdálenosti mohou být ovlivněny faktory jako jsou např. množství železných předmětů v okolí, ve zdech atd. Vypínače i přijímače jsou konstruovány pro velmi dlouhou životnost v řádu několika desítek let. 

Doplňkové parametry

Barva Černá
Materiál Plast
Krytí IP IP20
Stmívatelné Ano
Typ vypínače Stiskací vypínač
Frekvence 433
Zdroj energie Interní - samonabíjecí
Počet tlačítek 4
Typ baterie Žádná baterie
Výška 14
Délka 48
Šířka 28

GENIUX

Buďte první, kdo ohodnotí tento produkt.