Vypínač FENIX-TWIN-1 stříbrný/bílý

Značka: Geniux Kód zboží: 201.004.02
649 Kč 536,36 Kč bez DPH
Skladem  > 5 ks
ks

Detailní popis produktu

Soběstačný nástěnný vypínač FENIX-TWIN-1 podporující funkci stmívání - 1 dvojpoziční tlačítko.

Přednosti vypínače FENIX-TWIN-1 v sestavě s příslušným přijímačem:

BEZ BATERIÍ

Soběstačnost vypínače FENIX-TWIN-1 spočívá v jeho naprosté nezávislosti na přívodu elektrické energie - žádné přívody 230V, žádné baterie a jejich výměny. Vypínač pouhým stiskem vygenureje dostatek energie k tomu, aby vyslal signál k přijímači a svítidlo zapnul, vypnul nebo stmíval. Vypínač FENIX-TWIN-1 je součástí moderní produktové řady GENIUX, která inovativně využívá kinetickou (pohybovou) energii v oblasti osvětlení.

BEZ KABELŮ

K vypínačům se nepřivádí žádné kabely. Přívod 230V se instaluje pouze od jističe k přijímači a pak dále ke svítidlu, k vypínačům již ne.
Tato sestava je vhodná pro umístění do novostaveb i rekonstruovaných domů a bytů, protože snižuje nároky na materiál i čas montáže. Tím investorovi šetří náklady na stavbu a současně poskytuje výrazný komfort v podobě možnosti řešit počet a umístění vypínačů až po skončení všech prací nebo možnost bezproblémového přemístění vypínačů kdykoli v budoucnu.
Díky možnosti pokročilého nastavení lze jedním vypínačem (tlačítkem) ovládat nekonečně svítidel (přijímačů) různě umístěných po domě a nebo až 10 různě umístěných vypínačů (tlačítek) může ovládat jedno svítidlo. To vše bez nutnosti jakkoli napájet vypínače.  

STMÍVATELNOST

Svítidla lze stmívat, pokud se k ovládání použije vypínač FENIX-TWIN-1 v sestavě s přijímačem podporujícím stmívání (např. GENIUX X21, X23 aj.). Stmívání se provádí podržením tlačítka vypínače. Funkce stmívání potěší i při pouhém zapnutí/vypnutí, protože náběh intenzity svícení je pozvolný a nedochází tak k náhlému oslňování. Plynulé je i zhasínání. Přijímač si pamatuje poslední nastavení jasu a spíná stále stejně až do nového nastavení.
Ke stmívání výrobce doporučuje používat stmívatelné žárovky OSRAM nebo PHILIPS.
POZOR: při zapojení stmívatelného přijímače s nestmívatelnou žárovkou dojde k nevratnému poškození přijímače.

DVOJITÁ TLAČÍTKA

Vypínače FENIX-TWIN-1 mají dvojpoziční tlačítko. Oproti klasickým vypínačům FENIX tak mají dvojnásobný ovládací potenciál. Vzhledově jsou přitom téměř stejné. Největší rozdíl jde spatřit pouze z boku, kdy vyniknou dvě pozice tlačítka.
Verze TWIN má dvojpoziční tlačítka. Stiskat je můžete nejen dole, ale i nahoře. V případě potřeby lze vypínač namontovat pootočený a stiskat vpravo a vlevo.
V případě standardního spárování s přijímači se stiskem jednoho tlačítka osvětlení nejdříve zapne a opětovným stiskem stejného tlačítka se osvětlení vypne.
Další možnost je využívat horní tlačítko pouze k zapnutí osvětlení a spodní pouze k vypnutí osvětlení. Tato funkce zachová možnosti stmívání dlouhým stiskem, ale zároveň nastaví vypínač tak, aby zdánlivě připomínal tradiční vypínač. Pokud totiž bude osvětlení zapnuté a vy opět stisknete horní tlačítko, nestane se nic. To samé platí při stisknutí spodního tlačítka, v případě že je osvětlení vypnuté. Tato funkce se dá aktivovat 'odděleným párováním'.

CHYTRÁ DOMÁCNOST

Pokud je kterýkoli vypínač GENIUX v sestavě s přijímačem GENIUX podporujícím wifi, mají příznivci chytré domácnosti navíc možnost ovládat osvětlení i prostřednictvím internetu a mobilní aplikace TUYA. Funkce wifi rozšiřuje možnost komunikace i na ovládání hlasem. Samozřejmostí je pak podpora služeb Google Home, Amazon Alexa, IFTTT a dalších.

JEDNODUCHÁ MONTÁŽ

Montáž sestavy GENIUX je velice snadná a rychlá. Vypínače lze na hladké materiály (obkladačky, lamino) přilepit kvalitní oboustranně lepící páskou (je součástí balení), nebo se mohou k podkladu přišroubovat pomocí 2 vrutů, jejichž rozteč je shodná s roztečí klasických elektroinstalačních krabic. Pak je potřeba vypínač spárovat s přijímačem. Montáž přijímače spočívá v jeho zapojení přes integrovanou svorkovnici k přívodu 230V někde na trase ke svítidlu (spotřebiči).

Vypínače i přijímače pracují na frekvenci 433 MHz. V budově mají dosah 25m, mimo ni pak 80m. Tyto vzdálenosti mohou být ovlivněny faktory jako jsou např. množství železných předmětů v okolí, ve zdech atd. Vypínače i přijímače jsou konstruovány pro velmi dlouhou životnost v řádu několika desítek let.

Doplňkové parametry

Barva Stříbrná/Bílá
Materiál Plast
Způsob montáže Šroubováním/lepením
Krytí IP IP20
Stmívatelné Ano
Typ vypínače Stiskací vypínač
Typ oboustranné pásky 3M 9080A
Frekvence 433
Zdroj energie Interní - samonabíjecí
Počet tlačítek 2
Typ baterie Žádná baterie
Výška 15
Délka 86
Šířka 86

GENIUX

Buďte první, kdo ohodnotí tento produkt.