Sestava FENIX-1 bílý + X23

Sestava FENIX-1 bílý + X23

Cena: 1 509 Kč
Cena bez DPH: 1 247,11 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód zboží: 203.006.01
Značka: Geniux

Soběstačný nástěnný jednotlačítkový vypínač FENIX-1 v kombinaci s přijímačem X23 s funkcí Wifi, stmívání a maximální zátěží LED osvětlení 108W (12V) nebo 216W (24V).

Přednosti stiskacího vypínače FENIX-1 v sestavě s přijímačem X23:

BEZ BATERIÍ

Soběstačnost vypínače FENIX-1 spočívá v jeho naprosté nezávislosti na přívodu elektrické energie - žádné přívody 230V, žádné baterie a jejich výměny. Vypínač pouhým stiskem vygenureje dostatek energie k tomu, aby vyslal signál k přijímači a svítidlo zapnul, vypnul nebo stmíval. Vypínač FENIX-1 je součástí moderní produktové řady GENIUX, která inovativně využívá kinetickou (pohybovou) energii v oblasti osvětlení.

BEZ KABELŮ

K vypínačům se nepřivádí žádné kabely. Přívod 230V se instaluje pouze od jističe k přijímači a pak dále ke svítidlu, k vypínačům již ne.
Tato sestava je vhodná pro umístění do novostaveb i rekonstruovaných domů a bytů, protože snižuje nároky na materiál i čas montáže. Tím investorovi šetří náklady na stavbu a současně poskytuje výrazný komfort v podobě možnosti řešit počet a umístění vypínačů až po skončení všech prací nebo možnost bezproblémového přemístění vypínačů kdykoli v budoucnu.
Díky možnosti pokročilého nastavení lze jedním vypínačem (tlačítkem) ovládat nekonečně svítidel (přijímačů) různě umístěných po domě a nebo až 10 různě umístěných vypínačů (tlačítek) může ovládat jedno svítidlo. To vše bez nutnosti jakkoli napájet vypínače.  

STMÍVATELNOST

Stmívání se provádí podržením tlačítka vypínače. Funkce stmívání potěší i při pouhém zapnutí/vypnutí, protože náběh intenzity svícení je pozvolný a nedochází tak k náhlému oslňování. Plynulé je i zhasínání. Přijímač si pamatuje poslední nastavení jasu a spíná stále stejně až do nového nastavení.
Ke stmívání výrobce doporučuje používat běžné 12V nebo 24V led pásky.

VODĚODOLNOST

Přidanou hodnotou vypínače FENIX-1 je jeho voděodolnost s úrovní krytí IP67.

CHYTRÁ DOMÁCNOST

Pokud je kterýkoli vypínač GENIUX v sestavě s přijímačem GENIUX podporujícím wifi, mají příznivci chytré domácnosti navíc možnost ovládat osvětlení i prostřednictvím internetu a mobilní aplikace TUYA. Funkce wifi rozšiřuje možnost komunikace i na ovládání hlasem. Samozřejmostí je pak podpora služeb Google Home, Amazon Alexa, IFTTT a dalších.

JEDNODUCHÁ MONTÁŽ

Montáž sestavy GENIUX je velice snadná a rychlá. Vypínače lze na hladké materiály (obkladačky, lamino) přilepit kvalitní oboustranně lepící páskou (je součástí balení), nebo se mohou k podkladu přišroubovat pomocí 2 vrutů, jejichž rozteč je shodná s roztečí klasických elektroinstalačních krabic. Pak je potřeba vypínač spárovat s přijímačem. Montáž přijímače spočívá v jeho zapojení přes integrovanou svorkovnici k přívodu 12-24V mezi LED napáječ a LED pásek, nebo LED svítidlo.

Vypínače i přijímače pracují na frekvenci 433 MHz. V budově mají dosah 25m, mimo ni pak 80m. Tyto vzdálenosti mohou být ovlivněny faktory jako jsou např. množství železných předmětů v okolí, ve zdech atd. Vypínače i přijímače jsou konstruovány pro velmi dlouhou životnost v řádu několika desítek let.

Tisknout