Přijímač X31

Přijímač X31

Cena: 1 099 Kč
Cena bez DPH: 908,26 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód zboží: 202.010.01
Značka: Geniux

Přijímač signálu X31 ovládající zařízení na 230V s funkcí wifi a možností zapojení až 2 okruhů. Maximální zatížení jednoho kanálu je 5A, v případě LED osvětlení je to 500W. Příkladem může být zapojení dvou nezávislých světelných okruhů, každý s příkonem až 500W. Přijímač je kompatibilní jak s bezbateriovými bezdrátovými vypínači, tak s tradičními vypínači.

Přednosti přijímače X31 v sestavě se soběstačným vypínačem:

BEZ BATERIÍ

Přijímač X31 přijímá signál vygenerovaný některým ze soběstačných vypínačů GENIUX. Soběstačnost vypínače spočívá v jeho naprosté nezávislosti na přívodu elektrické energie - žádné instalace kabelů, žádné baterie a jejich výměny. Vypínač pouhým stiskem vygenureje dostatek energie k tomu, aby vyslal signál k přijímači X31 a svítidlo zapnul nebo vypnul. Přijímač X31 je součástí moderní produktové řady GENIUX, která inovativně využívá kinetickou (pohybovou) energii v oblasti osvětlení.

BEZ KABELŮ

K vypínačům se nepřivádí žádné kabely. Přívod 230V se instaluje pouze od jističe k přijímači a pak dále ke svítidlu, k vypínačům již ne.
Tato sestava je vhodná pro umístění do novostaveb i rekonstruovaných domů a bytů, protože snižuje nároky na materiál i čas montáže. Tím investorovi šetří náklady na stavbu a současně poskytuje výrazný komfort v podobě možnosti řešit počet a umístění vypínačů až po skončení všech prací nebo možnost bezproblémového přemístění vypínačů kdykoli v budoucnu.
Díky možnosti pokročilého nastavení lze jedním vypínačem (tlačítkem) ovládat nekonečně svítidel (přijímačů) různě umístěných po domě a nebo až 10 různě umístěných vypínačů (tlačítek) může ovládat jedno svítidlo. To vše bez nutnosti jakkoli napájet vypínače.

VÍCE OKRUHŮ NAJEDNOU

Tento malinký přijímač dokáže nahradit 2 běžné přijímače. K jeho svorkovnici totiž připojíte rovnou 2 fázové výstupní vodiče, které přijímač ovládá nezávisle na sobě. Jsou to tedy 2 nezávisle na sobě spínané okruhy zapojené do jednoho přijímače. K přijímači můžete spárovat až 10 bezbateriových vypínačů Geniux pro každý okruh. Toto řešení tedy šetří nejen peníze za druhý přijímač, ale šetří také místo v elektroinstalační krabici, kam byste jinak museli vměstnat 2 přijímače najednou.

KOMPATIBILITA

Tento přijímač můžete zapojit nejen s bezbateriovými vypínači GENIUX, ale také s běžnými vypínači. Připojit do svorkovnice můžete jak tradiční kolébkový vypínač (řazení 1), tak také zvonkový spínač (řazení 1/0). 
Pokud potřebujete ke stávajícímu domovnímu vypínači doplnit další vypínač, aniž byste museli pracně natahovat ve zdech nové kabely, tak je použití přijímače X31 ve spojení s bezbateriovým bezdrátovým vypínačem GENIUX ideální volbou. Osvětlení budete moct i nadále ovládat stávajícím vypínačem a zároveň můžete spárovat jeden nebo více bezbateriových vypínačů GENIUX, které umístíte na libovolné místo bez nutnosti stavebních úprav. 

STMÍVATELNOST

Přijímač X31 nepodporuje stmívání. Díky tomu ale může ovládat nejen jakékoliv žárovky 230V, ale i ostatní spotřebiče 230V v rámci své kapacity. Pokud se přijímač X31 umístí do krabičky s potřebným voděodolným IP krytím a zapojí do sestavy s vypínačem FENIX (IP67), je použitelný i v exteriéru.

CHYTRÁ DOMÁCNOST

Pokud je kterýkoli vypínač GENIUX v sestavě s přijímačem X31 podporujícím wifi, mají příznivci chytré domácnosti navíc možnost ovládat osvětlení i prostřednictvím internetu a mobilní aplikace TUYA. Funkce wifi rozšiřuje možnost komunikace i na ovládání hlasem. Samozřejmostí je pak podpora služeb Google Home, Amazon Alexa, IFTTT a dalších.

JEDNODUCHÁ MONTÁŽ

Montáž sestavy GENIUX je velice snadná a rychlá. Vypínače lze na hladké materiály (obkladačky, lamino) přilepit kvalitní oboustranně lepící páskou (je součástí balení), nebo se mohou k podkladu přišroubovat pomocí 2 vrutů, jejichž rozteč je shodná s roztečí klasických elektroinstalačních krabic. Pak je potřeba vypínač spárovat s přijímačem. Montáž přijímače spočívá v jeho zapojení přes integrovanou svorkovnici k přívodu 230V někde na trase ke svítidlu (spotřebiči).

Vypínače i přijímače pracují na frekvenci 433 MHz. V budově mají dosah 25m, mimo ni pak 80m. Tyto vzdálenosti mohou být ovlivněny faktory jako jsou např. množství železných předmětů v okolí, ve zdech atd. Vypínače i přijímače jsou konstruovány pro velmi dlouhou životnost v řádu několika desítek let. 

Tisknout