Přijímač X32

Značka: Geniux Kód zboží: 202.011.01
699 Kč 577,69 Kč bez DPH
Skladem  > 5 ks
ks

Detailní popis produktu

Přijímač signálu X32 ovládající zařízení na 230V. Maximální zatížení je 5A, v případě LED osvětlení je to 500W. Přijímač je kompatibilní jak s bezbateriovými bezdrátovými vypínači, tak s tradičními vypínači.

Přednosti přijímače X32 v sestavě se soběstačným vypínačem:

BEZ BATERIÍ

Přijímač X32 přijímá signál vygenerovaný některým ze soběstačných vypínačů GENIUX. Soběstačnost vypínače spočívá v jeho naprosté nezávislosti na přívodu elektrické energie - žádné instalace kabelů, žádné baterie a jejich výměny. Vypínač pouhým stiskem vygenureje dostatek energie k tomu, aby vyslal signál k přijímači X32 a svítidlo zapnul nebo vypnul. Přijímač X32 je součástí moderní produktové řady GENIUX, která inovativně využívá kinetickou (pohybovou) energii v oblasti osvětlení.

BEZ KABELŮ

K vypínačům se nepřivádí žádné kabely. Přívod 230V se instaluje pouze od jističe k přijímači a pak dále ke svítidlu, k vypínačům již ne.
Tato sestava je vhodná pro umístění do novostaveb i rekonstruovaných domů a bytů, protože snižuje nároky na materiál i čas montáže. Tím investorovi šetří náklady na stavbu a současně poskytuje výrazný komfort v podobě možnosti řešit počet a umístění vypínačů až po skončení všech prací nebo možnost bezproblémového přemístění vypínačů kdykoli v budoucnu.
Díky možnosti pokročilého nastavení lze jedním vypínačem (tlačítkem) ovládat nekonečně svítidel (přijímačů) různě umístěných po domě a nebo až 10 různě umístěných vypínačů (tlačítek) může ovládat jedno svítidlo. To vše bez nutnosti jakkoli napájet vypínače.

KOMPATIBILITA

Tento přijímač můžete zapojit nejen s bezbateriovými vypínači GENIUX, ale také s běžnými vypínači. Připojit do svorkovnice můžete jak tradiční kolébkový vypínač (řazení 1), tak také zvonkový spínač (řazení 1/0). 
Pokud potřebujete ke stávajícímu domovnímu vypínači doplnit další vypínač, aniž byste museli pracně natahovat ve zdech nové kabely, tak je použití přijímače X32 ve spojení s bezbateriovým bezdrátovým vypínačem GENIUX ideální volbou. Osvětlení budete moct i nadále ovládat stávajícím vypínačem a zároveň můžete spárovat jeden nebo více bezbateriových vypínačů GENIUX, které umístíte na libovolné místo bez nutnosti stavebních úprav.

STMÍVATELNOST

Přijímač X32 nepodporuje stmívání. Díky tomu ale může ovládat nejen jakékoliv žárovky 230V, ale i ostatní spotřebiče 230V v rámci své kapacity. Pokud se přijímač X32 umístí do krabičky s potřebným voděodolným IP krytím a zapojí do sestavy s vypínačem FENIX (IP67), je použitelný i v exteriéru.

CHYTRÁ DOMÁCNOST

Přijímač X32 nepodporuje wifi.

JEDNODUCHÁ MONTÁŽ

Montáž sestavy GENIUX je velice snadná a rychlá. Vypínače lze na hladké materiály (obkladačky, lamino) přilepit kvalitní oboustranně lepící páskou (je součástí balení), nebo se mohou k podkladu přišroubovat pomocí 2 vrutů, jejichž rozteč je shodná s roztečí klasických elektroinstalačních krabic. Pak je potřeba vypínač spárovat s přijímačem. Montáž přijímače spočívá v jeho zapojení přes integrovanou svorkovnici k přívodu 230V někde na trase ke svítidlu (spotřebiči).

Vypínače i přijímače pracují na frekvenci 433 MHz. V budově mají dosah 25m, mimo ni pak 80m. Tyto vzdálenosti mohou být ovlivněny faktory jako jsou např. množství železných předmětů v okolí, ve zdech atd. Vypínače i přijímače jsou konstruovány pro velmi dlouhou životnost v řádu několika desítek let. 

Doplňkové parametry

Barva Bílá
Materiál Plast
Způsob montáže Lepením
Krytí IP IP20
Stmívatelné Ne
Třída ochrany II
Včetně svorkovnice Ano
Typ oboustranné pásky 3M 9080A
Frekvence 433
Vstupní napětí 230
Výstupní napětí 230
Výkon 500
Výška 22
Délka 44
Šířka 44
Maximální proud 5

GENIUX

Buďte první, kdo ohodnotí tento produkt.