Přijímač X21

Značka: Geniux Kód zboží: 202.006.01
1 199 Kč 990,91 Kč bez DPH
Skladem  > 5 ks
ks

Detailní popis produktu

Přijímač signálu X21 s funkcí wifi pro stmívatelné žárovky 230V s maximální zátěží LED osvětlení 100W.

Přednosti přijímače X21 v sestavě se soběstačným vypínačem:

BEZ BATERIÍ

Přijímač X21 přijímá signál vygenerovaný některým ze soběstačných vypínačů GENIUX. Pro plné využití parametrů přijímače X21 ho doporučujeme zapojit do sestavy se soběstačným vypínačem FENIX nebo XAVER. Soběstačnost vypínače spočívá v jeho naprosté nezávislosti na přívodu elektrické energie - žádné přívody 230V, žádné baterie a jejich výměny. Vypínač pouhým stiskem vygeneruje dostatek energie k tomu, aby vyslal signál k přijímači X21 a svítidlo zapnul, vypnul nebo stmíval. Přijímač X21 je součástí moderní produktové řady GENIUX, která inovativně využívá kinetickou (pohybovou) energii v oblasti osvětlení.

BEZ KABELŮ

K vypínačům se nepřivádí žádné kabely. Přívod 230V se instaluje pouze od jističe k přijímači a pak dále ke svítidlu, k vypínačům již ne.
Tato sestava je vhodná pro umístění do novostaveb i rekonstruovaných domů a bytů, protože snižuje nároky na materiál i čas montáže. Tím investorovi šetří náklady na stavbu a současně poskytuje výrazný komfort v podobě možnosti řešit počet a umístění vypínačů až po skončení všech prací nebo možnost bezproblémového přemístění vypínačů kdykoli v budoucnu.
Díky možnosti pokročilého nastavení lze jedním vypínačem (tlačítkem) ovládat nekonečně svítidel (přijímačů) různě umístěných po domě a nebo až 10 různě umístěných vypínačů (tlačítek) může ovládat jedno svítidlo. To vše bez nutnosti jakkoli napájet vypínače.

STMÍVATELNOST

Svítidla lze stmívat, pokud se k ovládání použije přijímač X21 v sestavě s vypínačem podporujícím stmívání (FENIX nebo XAVER). Stmívání se provádí podržením tlačítka vypínače. Funkce stmívání potěší i při pouhém zapnutí/vypnutí, protože náběh intenzity svícení je pozvolný a nedochází tak k náhlému oslňování. Plynulé je i zhasínání. Přijímač si pamatuje poslední nastavení jasu a spíná stále stejně až do nového nastavení.
Ke stmívání výrobce doporučuje používat stmívatelné žárovky OSRAM nebo PHILIPS.
V případě, že je do této sestavy omylem zapojena nestmívatelná žárovka, je toto signalizováno jejím blikáním a je nutné ji vyměnit.

CHYTRÁ DOMÁCNOST

Pokud je kterýkoli vypínač GENIUX v sestavě s přijímačem GENIUX podporujícím wifi, mají příznivci chytré domácnosti navíc možnost ovládat osvětlení i prostřednictvím internetu a mobilní aplikace TUYA. Funkce wifi rozšiřuje možnost komunikace i na ovládání hlasem. Samozřejmostí je pak podpora služeb Google Home, Amazon Alexa, IFTTT a dalších.

JEDNODUCHÁ MONTÁŽ

Montáž sestavy GENIUX je velice snadná a rychlá. Vypínače lze na hladké materiály (obkladačky, lamino) přilepit kvalitní oboustranně lepící páskou (je součástí balení), nebo se mohou k podkladu přišroubovat pomocí 2 vrutů, jejichž rozteč je shodná s roztečí klasických elektroinstalačních krabic. Pak je potřeba vypínač spárovat s přijímačem. Montáž přijímače spočívá v jeho zapojení přes integrovanou svorkovnici k přívodu 230V někde na trase ke svítidlu (spotřebiči).

Vypínače i přijímače pracují na frekvenci 433 MHz. V budově mají dosah 25m, mimo ni pak 80m. Tyto vzdálenosti mohou být ovlivněny faktory jako jsou např. množství železných předmětů v okolí, ve zdech atd. Vypínače i přijímače jsou konstruovány pro velmi dlouhou životnost v řádu několika desítek let.

Doplňkové parametry

Barva Bílá
Materiál Plast
Způsob montáže Šroubováním
Krytí IP IP20
Stmívatelné Ano
Včetně svorkovnice Ano
Typ oboustranné pásky 3M 9080A
Frekvence 433
Vstupní napětí 230
Výstupní napětí 230
Výkon 100
Typ stmívání Triak
Výška 28
Délka 70
Šířka 44
Maximální proud 1

GENIUX

Buďte první, kdo ohodnotí tento produkt.